Takimi zamochodami w PRLu przewozono zatrzymanych demonstrantow scaled
Takimi zamochodami w PRLu przewozono zatrzymanych demonstrantow scaled

URSUS 25 czerwiec 1976 r -złozenie kwiatów

1 lipca 2020 Braliśmy Udział

25 czerwiec 2020r – 44 rocznica 

Składamy wiązankę kwiatów

Wraz z kibicami Legii złożyliśmy  w imieniu Fundacji SIGNA TEMPORUM  kwiaty w rocznicę buntu mieszkańców i pracowników Ursusa, którzy w 1976 r spontanicznie zaprotestowali przeciw wprowadzonym podwyżkom cen żywności ( między innymi cukru i mięsa). W Ursusie robotnicy zatrzymali pociągi a w Radomiu podpalili budynek Komitetu  Wojewódzkiego Partii.  Rząd wtedy ustanawiał ceny wszystkich towarów sprzedawanych w kraju a władzę sprawował z nadania Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej która rządziła nieprzerwanie od 1945r

Takimi samochodami w PRLu przewożono zatrzymanych demonstrantów

 Sprzeciw jaki wówczas okazali robotnicy Ursusa zaskoczył władze, które zrewanżowały się “ścieżkami zdrowia” i “masówkami” potępiającymi “wichrzycieli “ z Ursusa.

Stał się też mitem założycielskim powstałej 4 lata później najsilniejszej na Mazowszu struktury Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych.

Kibice Legi i RKSu
Komentarze
 1. 1

  Blogi Popularnonaukowe

  Służysz społeczności blogowej, pięknie przy tym składasz frazy. przyjmij najszczersze wdzięczności moich wyrazy 🙂

  Odpowiedz
 2. 1

  Śmieszne Obrazki

  You completed some nice points there. I did a search on the subject matter and found most people will go along with with your blog.

  Odpowiedz
 3. 1

  Wegetarianizm

  Służysz społeczności blogowej, pięknie składasz frazy. przyjmij najszczersze wdzięczności moich wyrazy 🙂

  Odpowiedz
 4. 1

  Jasiu Kulczyk

  Prowadzę kilka blogów i forów i pozwalam ludziom pisać na nich swoje komentarze. Regularnie sprawdzam i usuwam wszelkie przekleństwa itp. Proszę również komentatorów, aby nie pozostawiali żadnych obraźliwych warunków na blogach/forach.. Niemniej jednak, czy nadal jestem prawnie odpowiedzialny za treści na moim blogu/forach, jeśli napiszą zniesławiający komentarz lub obraźliwe komentarze?. Wielkie dzięki..

  Odpowiedz
 5. 1

  Drzwi Drewniane

  To jest blog, który trzyma wysoki poziom! Znajduję tutaj różnorodne treści, z których wynoszę wiele cennych informacji. To zdecydowanie jedno z moich ulubionych miejsc w sieci – świetnie się go czyta i zawsze się czegoś nowego dowiaduję!

  Odpowiedz
 6. 1

  Grodzice

  Wow, ten artykuł to prawdziwa perełka! Nie tylko dostarcza solidnej wiedzy na temat omawianej kwestii, ale także zachęca do refleksji i dalszego zgłębiania tematu. Jestem pod wrażeniem sposobu, w jaki autor przekazał treść, co sprawiło, że czytanie było prawdziwą przyjemnością.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.