Zdjecie 1
Znak Polski Walczącej z ludzi

Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego

8 listopada 2021 Braliśmy Udział

Co roku zbieramy się 1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego o godzinie 16:55 na Placu Zamkowym w Warszawie, by utworzyć symbol Polski Walczącej dzięki pomocy wolontariuszy i zaangażowaniu uczestników, przechodniów i turystów. 

Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego to oddolna inicjatywa, której zasadniczym celem jest oddanie hołdu walczącym o niepodległość podczas Powstania Warszawskiego. To wydarzenie, które łączy pokolenia i różne środowiska. Determinuje nas szacunek do historii i poświęcenia pokoleń walczących o Ojczyznę oraz potrzeba edukowania i propagowania pamięci historycznej w Polsce oraz poza jej granicami, m.in.: dzięki zaangażowaniu przechodniów i turystów, którzy mogą spontanicznie wziąć udział w tym szlachetnym wydarzeniu.

Wydarzenie odbywa się cyklicznie, a to już VII edycja Żywego Znaku. Przez lata dotarliśmy do szerokiego grona odbiorców, którzy tłumnie uczestniczą w akcji, zarówno na Placu Zamkowym w Warszawie, jak i obserwując nas w mediach.

W akcję oprócz Fundacji Signa Temporum zaangażowanych jest wiele osób i instytucji z różnych środowisk w tym: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Narodowe Centrum Kultury, Fundacja Służba Niepodległej, Stowarzyszenie Historyczne Polonia Restituta, Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom, Fundacja Łączka, Instytut Haliny Konopackiej, Międzynarodowe Forum Bezpieczeństwa, Warszawska Sztafeta Niepodległości, Stowarzyszenie Koliber Oddział Warszawa.

Dodatkowo w 2020 r. m.inn. dzięki wsparciu Fundacji Signa Temporum powstał, krótki film dokumentalny o Powstaniu Warszawskim z udziałem wolontariuszy wcielających się w powstańców.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie: www.zywyznak.pl 

Dzięki kanałowi na Yotuube “Bądź na Bieżąco” przeprowadziliśmy ciekawą sondę o tym co myślą Polacy oraz turyści odwiedzający Polskę o Powstaniu Warszawskim. Link poniżej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.