1 Wiemy juz gdzie jest spust  scaled
1 Wiemy juz gdzie jest spust scaled

Wzmacnienie obronności kraju

3 listopada 2021 Braliśmy Udział

Działanie na rzecz wzmocnienia obronności kraju.

Wypełniając Misję nasza Fundacja w miarę swoich możliwości będzie się angażować w działania zmierzające do wzmocnienia obronności kraju w różnych aspektach.

Jednym z zaniedbanych możliwości wzmocnienia militarnego Polski jest zapoznanie się z obchodzeniem z bronią wszystkich warstw społeczeństwa. 

Niestety fatalna polityka wszystkich rządów IIIRP po 1990 r doprowadziła do:

– Rozbrojenia obywateli- ilość jednostek broni na 100 obywateli jest najniższa wśród wszystkich państw Unii Europejskiej i całej Europy. Dla porównania w Szwajcarii przypada 27,6 sztuk a w Polsce jedynie 2,5 sztuki broni na 100 mieszkańców. Jak widać różnica jest ogromna i niczym nie uzasadniona. Twierdzenie niektórych, że jesteśmy najmniej odpowiedzialnym narodem w Europie jest polonofobią.

Dziwne, że są nią dotknięte elity wszystkich opcji politycznych.

Ten pogląd o braku odpowiedzialności własnych obywateli jest wspólna cechą kolejnych ekip rządowych którym udało się zdobyć władzę po 1990 r. 

Brak obycia z bronią także poprzez rezygnację ze szkolenia wojskowego w szkołach na uczelniach i obowiązkowego naboru do służby wojskowej spowodowało zanik zainteresowania posiadaniem broni. 

Po co w domu drogi sprzęt, którego nie potrafię obsługiwać. 

Jak jeszcze dodamy dyskryminujące czynną samoobronę ustawodawstwo widzimy zaklęty krąg niemożności, który koniecznie trzeba przerwać. 

Historia jeszcze się nie skończyła a Polskie Państwo z rozbrojonym społeczeństwem jest najzwyczajniej słabsze szczególnie przy nietypowych formach ataku hybrydowego. 

Uczestniczyliśmy w dwu imprezach organizowanych przez Łódzki Batalion Polskich Drużyn Strzeleckich dowodzony przez ppłk DS Dariusz Łaska

Pierwsza odbyła się 29 czerwca 2019r  i była to Inauguracja Strzeleckiej Ligi Mazowsza oraz Konkurs Strzelecki Ligi Ziemi Łódzkiej.

Natomiast  21-07-2019r odbyła się Inauguracji Strzeleckiej Ligi Osiedli Żyrardów i jednocześnie Strzeleckiej ligi Mazowsza oraz Strzeleckiej Ligi Ziemi Łódzkiej.

Zawody Polskich Drużyn Strzeleckich odbywają się jednoczenie tak aby nie płacić zbyt dużo za wynajęcie strzelnicy.

Na szczęście nie było tłumów i zawody przebiegły sprawnie, łącznie z lekcją samoobrony poprowadzonej jak zwykle przez Generała Kuczyńskiego uczestnika wielu zagranicznych misji WP.

Dalsze uczestnictwo w zawodach (ze szkoleniem w samoobronie i poznawaniem różnych typów broni strzeleckiej) zostało przerwane z powodu pandemii.

Mamy nadzieję, że już wkrótce po wznowieniu działalności i ustąpieniu restrykcji sanitarnych  będziemy mogli zaprosić wszystkich chętnych na kolejne zawody strzeleckie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.